Etil alkol nedir niye kullanılır

Etil Alkol / Etanolün Özellikleri

Etanol , genellikle etil alkol olarak bilinir , ancak aynı zamanda saf alkol, tahıl alkolü ve içme alkolü isimleri ile de ilgilidir. Suda çözünür olabilen renksiz bir sıvı olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda hafif bir kokuya ve seyreltildiğinde biraz tatlıdır. Bununla birlikte, seyreltilmediğinde veya konsantre edildiğinde, çok güçlü bir tada sahiptir ve yanma sonrası bir tat bırakır.

Etil Alkol , bira, brendi veya viski gibi alkollü içeceklerde bulunan alkoldür. Mayaların mayalanmasından veya şekerlerin kimyasal olarak parçalanmasından elde edilir. Mısır, buğday, arpa gibi bitki ve tahıllardan yapılır. Etanol, tanecikler öğütülerek ve ardından maya ile mayalanarak üretilebilir. Fermantasyon işlemi sırasında, tanelerin nişastaları alkole dönüştürülür. Sonra bir damıtma işlemi de var.

Tıbbi Alanda Alkol

Alkol , tıp alanında bir antiseptik ve bir dezenfektan olarak kullanılır. Tıbbi mendiller ve antibakteriyel el dezenfektanları, bakterilerin hastanelerde ve ilgili tesislerde yayılmasının önlenmesine yardımcı olmak için alkole sahiptir. Alkol ayrıca enjeksiyonlardan önce cildi sterilize etmek için kullanılır. Hastaneler ve tıbbi klinikler kullanımdan önce ve sonra çeşitli tıbbi ekipmanı sterilize etmek için alkol kullanır. Etil alkol ve izopropil alkol bu amaç için kullanılabilir.

İzopropil alkol

Dezenfektan veya dezenfektan olarak alkol kullanırken, muhtemelen izopropil alkol kullanıyorsunuzdur. İzopropil alkol, genellikle petrol ve kömür gibi fosil yakıtlardan gelen propandan gelir. İzopropil alkol denatüre edilmiştir, yani tüketimi önlemek için toksik bir madde eklenmiştir. İzopropil Alkol edilir değil özlerinin için bir çözücü olarak kullanılması önerilmektedir. İzopropil alkol, ekstraktlarınızda istenmeyen kirleticilerin ardında kalabilir.

Solvent Olarak Etil Alkol

Etil Alkol, mutfak özleri, uçucu yağlar, tentürler ve konsantreler gibi farklı ürünler için bir çözücü olarak güvenle kullanılabilir. Food Grade Ethyl Alcohol kullanmak, özlerinize ve tentürlerinize zarar verebilecek kirleri en aza indirir. Aynı zamanda artık kalmaya az kalıyor.

Etil Alkol, BHO ve CO2 ekstraksiyonları yapılırken sıklıkla son yıkama olarak kullanılır.

Acemi veya ekstraksiyon sanatçısı olun, Extractohol kullanmak, en yüksek kalitede yağ ve konsantre üretmenize yardımcı olabilir!